در گذشته با هدف پوشاندن مشکلات سطوح، سراغ کاغذ دیواری می رفتند. امروزه اما، کار به چاپ کاغذ دیواری برای طراحی منحصربه فرد دکوراسیون داخلی کشیده شده است. شاهد این مدعا، طرح، جنس و برندهای گوناگون کاغذ دیواری موجود دربازار و اقبال عمومی به آن ها است. در ادامه ی این مطلب، کمی دقیق تر به چاپ کاغذ دیواری می پردازیم و چند مدل برجسته را زیر ذره بین می بریم.

چاپ کاغذ دیواری

چاپ کاغد دیواری

 

چاپ کاغذ دیواری تزیینی

 

   کاغذ دیواری یکی از روش های تزیینی به شمار می آید.
 از این روش می توان برای پوشش دهی به دیوار های داخلی منازل ، شرکت ها، ساختمان ها و... استفاده کرد.
 این که کاغذهای دیواری ساده یا طرح دار و رولی یا متری باشند ، در ادامه بررسی می کنیم.
 ما در ابتدا قصد داریم تا شما را با مفهوم کلی کاغذ دیواری آشنا کنیم.
 پس برای تنوع در محیط زندگی ، محل کار و.. ، پیشنهاد ما استفاده از کاغذ دیواری است.
کوچک بودن یا بزرگ بودن فضای داخلی شما و مدرن بودن یا قدیمی بودن آن مهم نیست.
 آن چه اهمیت دارد :
 انتخاب یک کاغذ دیواری متناسب با شرایط فضای داخلی مورد نظر باشد.
 البته که راه های مختلفی برای زینت بخشیدن دیوار های منزل (هر فضای داخلی دیگر ) وجود دارد.
 کاغذ دیواری یکی از روش ها از بین روش های مختلف است. به طور مثال بین رنگ آمیزی دیوارها و کاغذ دیواری ، کاغذ دیواری پیروز میدان است. تنوع ( رنگ، جنس و شکل ) مهم ترین مزیت کاغذ های دیواری نسبت به رنگ است. پس اگر تا اینجا با اهمیت کاغذ دیواری آشنا شده اید، تا پایان همراه ما باشید. در ادامه به طور کامل با سابقه تاریخی ، انواع و کاربردهای مختلف آن آشنا شوید.

تاریخچه مختصری از کاغذ دیواری

سابقه تاریخی کاغذ به 400 سال پیش از میلاد مسیح برمی گردد .در آن زمان مصری ها پاپیروس را کشف کردند. هم چنین چینی ها 200سال پیش از میلاد، کاغذ برنج را روی دیوارها چسباندند. این که چگونه راز ساخت کاغذ به اعراب و سپس اروپایی ها منتقل شد مهم نیست.
 آن چه اهمیت داشت:
 استفاده اروپایی ها از فرصت به دست آمده بود.
بسیاری از اروپاییان مرفه جامعه شروع به سفارش محصول کردند. کاغذ های نقاشی شده در حجم وسیع برای منازل آن ها سفارش داده شد. این سفارشات بیشتر در بین اشراف اروپایی محبوبیت داشت. طبقه مرفه به نصب فرشینه ها بر روی دیوار ها علاقه مند شدند.
فرشینه های تزیینی نقش های مهمی را ایفا می کردند.
 اول آنکه زیبایی و جلوه به محیط می دادند. دوم در نقش یک عایق بین دیوار و فضای داخلی عمل می کردند. اما یک مشکل بزرگ فرشینه ها، قیمت بالای آن ها بود.
در نتیجه طبقه متوسط جامعه به کاغذ های دیواری روی آوردند. در واقع نقطه شروع کاغذ های دیواری از اینجا زده شد. در آن زمان کاغذ های دیواری به اتاق های تاریک و تنگ قشر ضعیف جامعه روح و جلا بخشید. از قرن بیستم تاکنون ، کاغذ دیواری رایج ترین اقلام در منازل غربی ها بوده است.

چاپ کاغذ دیواری های سنتی

طرح سنتی کاغذ دیواری (Traditional Wallpaper) به دو صورت تک و دو لایه عرضه می شود. این روزها رفتن سراغ مدل هایی که اصطلاحا حال و هوای نوستالژیک ایجاد می کنند فوق العاده فراگیر است. اگر شما هم ذائقه ای به این شکل دارید، سراغ طرح های زیر بروید.

چاپ کاغذ دیواری سنتی

چاپ کاغذ دیواری، مدل Vinyl Wallpaper

این کاغذ دیواری ها از یک لایه ی کاغذی در زیر و روکشی پلاستیکی بهره می برند. چاپ کاغذ دیواری های مدل Vinyl به این خاطر فراگیر است که دوام و ماندگاری فوق العاده ای دارد. این کاغذ دیواری ها در برابر شست و شو مقاوم هستند و آفتاب و عوامل مخرب محیطی رویشان تاثیری ندارد. به ویژه، اگر اشکالی مانند پوستر دیواری را می خواهید، سراغ چاپ کاغذ دیواری های Vinyl بروید.

چاپ کاغذ دیواری مدل وینیل

چاپ کاغذ دیواری؛ مدل Embossed

در صورتی که به دنبال ایجاد کانترست و تضاد معنی دار با سطح ساده و عادی دیوار هستید، چاپ این کاغذ دیواری ها را مد نظر داشته باشید. تنها نکته این است که در زمان نیاز به تعویض و جدا ساختن آن ها، مشکلات عدیده ای گریبان شما را خواهد گرفت. در نتیجه، چاپ کاغذ دیواری مدل Embossed برای اهداف دراز مدت توصیه می شود.

چاپ کاغذ دیواری مدل Embossed

چاپ کاغذ دیواری مدل فایبرگلاس


همان طور که از نام فایبرگلاس مشخص است، طرح این کاغذ دیواری ها شیشه ای و فیبری است. اگر به دنبال کاغذی هستید که قدرتمند باشد و هر سطحی(دیوار و کف) را بپوشاند، روی چاپ کاغذ دیواری از این مدل حساب ویژه باز کنید.   

چاپ کاغذ دیواری مدل فایبرگلاس

کاربرد کاغذهای دیواری

 

کاغذ دیواری برای پوشاندن دیوارهای منازل، ادارات، شرکت ها و... استفاده می شود. تنوع در کاغذ دیواری ها باعث توجه بیشتر مشتریان نسبت به گذشته شده است.

انواع کاغذ دیواری

 

چاپ کاغذ دیواری در رنگ ها و انواع مختلف امکان پذیر است. در واقع انتخاب نوع کاغذ دیواری بسته به کاربردی که از آن انتظار دارید متفاوت است.

پوسترهای دیواری

 

پوستر دیواری یکی از انواع کاغذ های دیواری به شمار می آید. شاید به اشتباه تصور کنید که پوستر دیواری همان کاغذ دیواری است. اما این دو اصطلاح از نظر کاربرد متفاوت از یکدیگرند. برای روشن شدن مطلب تفاوت بین این دو را بررسی کرده ایم.

تفاوت پوستر دیواری با کاغذ های دیواری

 

به شکل زیر نگاهی بیاندازید.

چاپ کاغذ دیواری پوستری

 در تصویر بالا پیش از هر چیز، تصویری شکیل از پوستر دیواری به چشم می آید. اگر تا الان تفاوت پوستر دیواری با کاغذ دیواری را متوجه نشده اید، بیشتر توضیح می دهیم. در یک پوستر دیواری قطعات به صورت پازل مانند ( قطعه قطعه ) در کنار هم قرار می گیرند.
 در نتیجه یک تصویر ایجاد می شود.
 این قطعات می توانند ( یک تکه، دو تکه، 4 تکه تا 64 تکه ) باشند. تفاوت پوستر دیواری با کاغذ دیواری در اینجا معلوم می شود.
چرا که کاغذ دیواری ها معمولا رول مانند هستند. اندازه رول ها متفاوت است . مثلا یک دیوار با استفاده از چندین رول که الگوهای کاملا شبیه به هم دارند، پوشش داده می شود.

انواع پوسترهای دیواری

ما در پارادایس ، انواع مختلف پوستر های دیواری را ارائه می دهیم. انواع پوستر های دیواری شامل :
چهره 
 در این روش شخص می تواند چهره خود را بر روی پوستر سفارش دهد. این بسته به سفارش مشتری است که چه درخواستی دارد.
اسپرت
 
این دسته از پوستر های دیواری مخاطبان خاص خود را دارد.
 طرح های جذاب و کاربر پستند در این پوستر ها زده می شود.
چاپ کوثر طرح های زیبا و جذابی را در سایت قرار داده است.

چاپ کاغذ دیواری اسپرت

فشن
 
اگر می خواهید محیط خانه شما جذاب و متنوع شود.
پوسترهای دیواری و کاغذ دیواری فشن را توصیه می کنیم. تنوع در این دسته از پوستر ها روز به روز افزایش می یابد .
 در واقع مشتری در هنگام انتخاب با حجم گسترده ای از گزینه ها روبه رو است.

چاپ کاغذ دیواری فشن


دیزاین

چاپ کاغذ دیواری طرح دار

این نوع از کارت های ویزیت برای دیزان منازل ، شرکت ها و.. به کار می رود. با توجه به درخواست مشتری در انواع طرح و رنگ ها قابل طراحی است. شکل بالا نمونه ای از کار هایی است که ما در پارادایس انجام داده ایم.

 کودک 

چاپ کاغذ دیواری طرح کودک

 کاغذ دیواری کودک باید متناسب با روحیه کودک طراحی شود. استفاده از طرح ها و رنگ های شاد بر جذابیت کار می افزاید. و .... را به مشتریان ارائه می دهیم.

مزیت های کاغذ دیواری

 

امروزه به کاغذ دیواری ها نسبت به گذشته توجه بیشتری می شود. تنوع در رنگ ها و طرح های به کار رفته و نیز جنس این محصول رضایت مشتریان را به همراه داشته است. امکان نمایش تصاویر در طرح ها و نقش های مختلف از طریق آن وجود دارد.
 ایجاد فضایی زیبا بدون توجه به محدویت های فضا ( کوچک بودن فضا ، نبودن نور کافی در محل و ...) وجود دارد. مقاوت بالای آن در برابر ضربه یکی از مزیت های آن است. امکان تمیز کردن و شستو شوی کاغذهای دیواری نیز یک مزیت به شمار می آید.
کلام آخر اینکه
ما در پارادایس تلاش خود را می کنیم تا به مشتریان بهترین خدمات را ارائه دهیم . با ورود به بخش محصولات کاغذ دیواری سایت پارادایس، حرف ما را تایید می کنید.  استفاده از تکنیک های به روز و کاربرپسند مهم ترین شعار تیمی ما است. در صورت داشتن سفارش آنلاین می توانید به این لینک بروید. در صورت داشتن هر گونه سوال در مورد خدمات و محصولات با ما تماس بگیرید.
  (۰۲۱) ۹۱۰۱۴۰۰۰